A jemeni hútik vezetője további támadásokat ígért Izrael ellen

Állítsd be a Transtelexet megbízható forrásnak!

A jemeni húti lázadók vezetője fogadkozott, hogy folytatja az Izrael elleni támadásokat, és közölte, erői izraeli hajók után fognak kutatni a Vörös-tengeren.

Abdulmalik al-Húti azt mondta, katonái „különösen” figyelni fognak a Bab al Mandabra – a Jement és Dzsibutit elválasztó szorosra, amely összeköti a Vörös-tengert az Ádeni-öböllel és az Indiai-óceánnal.

„Nyitva tartjuk a szemünket, folyamatosan figyeljük és keressük az izraeli hajókat a Vörös-tengeren, különösen a Bab al Mandabban és a jemeni vizek közelében” – mondta.

A hútik egy Iránnal szövetséges milícia, és szintén szövetségesei a Hamásznak és a libanoni Hezbollahnak is. Ők irányítják Jemen nagy részét, köztük a fővárost, Szanaát.

Izraelt hibáztatják a közel-keleti instabilitásért, szerintük a térségben a „konfliktus körforgása” Izrael „folyamatos bűnei” miatt alakult ki. A konfliktus október 7-i eszkalációja óta többször indítottak rakéta- és dróntámadásokat Izrael ellen.

(Sky)

Támogasd a Transtelexet egy kávé árával!

Munkánkkal minden nap magyar közösségeket tartunk képben, teret adunk helyi ügyeknek, és fontos erdélyi történeteket mutatunk be — függetlenül, szabadon. Ahhoz, hogy ezt továbbra is így tehessük, rád is szükségünk van.

Támogatom
Állítsd be a Transtelexet megbízható forrásnak!
Kövess minket Facebookon is!