Az al-Sifa kórház igazgatója szerint 179 holttestet temethettek el egy tömegsírban

Állítsd be a Transtelexet megbízható forrásnak!

„Holttestek hevernek a kórházkomplexumban, és a hullaházakban már nincs áram. (…) Kénytelenek voltunk tömegsírba temetni őket” – idézte a BBC Mohammad Abu Salmiyah-t, a gázai al-Sifa kórház igazgatóját, aki szerint 179 holttestet temettek el a tömegsírba.

Salmiyah hozzátette, hogy a betegek azután haltak meg, hogy a kórház létfontosságú berendezései az áramkimaradások miatt meghibásodtak – ez a generátorok működtetéséhez szükséges üzemanyag hiánya miatt történt szerinte.

Izrael hetek óta nem enged be üzemanyagot a Gázai övezetbe, mert úgy vélik, azonnal a Hamász kezére kerülne, a terrorszervezet pedig izraeliek meggyilkolásához használná azt.

(BBC)

Támogasd a Transtelexet egy kávé árával!

Munkánkkal minden nap magyar közösségeket tartunk képben, teret adunk helyi ügyeknek, és fontos erdélyi történeteket mutatunk be — függetlenül, szabadon. Ahhoz, hogy ezt továbbra is így tehessük, rád is szükségünk van.

Támogatom
Állítsd be a Transtelexet megbízható forrásnak!
Kövess minket Facebookon is!