Támadás érte az odesszai kikötőt, károkat okoztak az infrastruktúrában
Orosz támadások jelentős károkat okoztak vasárnap éjszaka az odesszai kikötőben, állítja az ukrán hadsereg. Az ukrán védelmi erők tájékoztatása szerint Oroszország éjjel két Onik rakétát, 12 Kalibr cirkálórakétát és 19 Shahed drónt lőtt ki Odesszára. A légvédelem az összes drónt elfogta, ahogyan 11 Kalibr rakétát is, de „sajnos az ellenség károkat okozott a kikötői infrastruktúrában” – áll a közleményben.
A támadások egy már zárva tartó szállodában is tüzet okoztak. Oroszország az elmúlt hónapokban többször támadta a kikötőt, célba véve az ukrán gabona infrastruktúrát a fekete-tengeri gabonaüzlet megsemmisülése után. Egy Telegram-posztban Oleg Kiper, a régió katonai közigazgatásának vezetője azt írta korábban, hogy legalább egy civil megsérült az éjszakai támadásokban. (CNN)
Friss bejegyzések
Támogasd a Transtelexet egy kávé árával!
Munkánkkal minden nap magyar közösségeket tartunk képben, teret adunk helyi ügyeknek, és fontos erdélyi történeteket mutatunk be — függetlenül, szabadon. Ahhoz, hogy ezt továbbra is így tehessük, rád is szükségünk van.
Támogatom