NATO-főtitkár: Ukrajna nem kap hivatalos meghívást a NATO-ba a vilniusi csúcstalálkozón
Ukrajna nem kap hivatalos meghívást a NATO-ba a szövetség júliusi vilniusi csúcstalálkozóján – jelentette ki Jens Stoltenberg NATO-főtitkár.
Stoltenberg hétfőn Olaf Scholz német kancellárral folytatott megbeszélést. Az ezt követő sajtótájékoztatón azt mondta, hogy Ukrajnát sem a vilniusi csúcstalálkozó előtt, sem pedig a csúcson nem hívják meg hivatalosan a szövetség tagjai közé.
A NATO-főtitkár kiemelte: az észak-atlanti szövetség egyelőre arra összpontosít, hogy az orosz támadással szemben védekező Ukrajnának legyen lehetősége fennmaradni Európában független, demokratikus államként, a NATO-tagságtól függetlenül. Ugyanakkor hozzátette, hogy a NATO kapui nyitva állnak a belépni szándékozó országok előtt, és „a tagok száma természetesen emelkedhet”.
(MTI)
Friss bejegyzések
Támogasd a Transtelexet egy kávé árával!
Munkánkkal minden nap magyar közösségeket tartunk képben, teret adunk helyi ügyeknek, és fontos erdélyi történeteket mutatunk be — függetlenül, szabadon. Ahhoz, hogy ezt továbbra is így tehessük, rád is szükségünk van.
Támogatom