NATO-főtitkár: Ukrajna nem kap hivatalos meghívást a NATO-ba a vilniusi csúcstalálkozón

Állítsd be a Transtelexet megbízható forrásnak!

Ukrajna nem kap hivatalos meghívást a NATO-ba a szövetség júliusi vilniusi csúcstalálkozóján – jelentette ki Jens Stoltenberg NATO-főtitkár.

Stoltenberg hétfőn Olaf Scholz német kancellárral folytatott megbeszélést. Az ezt követő sajtótájékoztatón azt mondta, hogy Ukrajnát sem a vilniusi csúcstalálkozó előtt, sem pedig a csúcson nem hívják meg hivatalosan a szövetség tagjai közé.

A NATO-főtitkár kiemelte: az észak-atlanti szövetség egyelőre arra összpontosít, hogy az orosz támadással szemben védekező Ukrajnának legyen lehetősége fennmaradni Európában független, demokratikus államként, a NATO-tagságtól függetlenül. Ugyanakkor hozzátette, hogy a NATO kapui nyitva állnak a belépni szándékozó országok előtt, és „a tagok száma természetesen emelkedhet”.

(MTI)

Támogasd a Transtelexet egy kávé árával!

Munkánkkal minden nap magyar közösségeket tartunk képben, teret adunk helyi ügyeknek, és fontos erdélyi történeteket mutatunk be — függetlenül, szabadon. Ahhoz, hogy ezt továbbra is így tehessük, rád is szükségünk van.

Támogatom
Állítsd be a Transtelexet megbízható forrásnak!
Kövess minket Facebookon is!