Jens Stoltenberg maradhat a NATO főtitkára

Állítsd be a Transtelexet megbízható forrásnak!

Feltehetően a Biden-kormány felkéri Jens Stoltenberget arra, hogy még egy évig maradjon a NATO főtitkára, mivel a szövetség valószínűleg nem tud utódot kijelölni a júliusi NATO-csúcstalálkozó előtt – erősítette meg a hírt a Reutersnek egy amerikai tisztviselő és egy, az ügyet ismerő, névtelen forrás.

Stoltenberg hivatali idejét már háromszor meghosszabbították, és szeptemberben, kilenc év után kellene lemondania a főtitkári posztról. Stoltenberget egyébként sokan támogatják a szövetségen belül, a névtelen forrás szerint hatékony vezetőnek tartják.

Támogasd a Transtelexet egy kávé árával!

Munkánkkal minden nap magyar közösségeket tartunk képben, teret adunk helyi ügyeknek, és fontos erdélyi történeteket mutatunk be — függetlenül, szabadon. Ahhoz, hogy ezt továbbra is így tehessük, rád is szükségünk van.

Támogatom
Állítsd be a Transtelexet megbízható forrásnak!
Kövess minket Facebookon is!