Ódor Lajos szakértői kormánya nem kapott bizalmat a szlovák parlamentben

Ódor Lajos szakértői kormánya nem kapott bizalmat a szlovák parlamentben
Ódor Lajos és Zuzana Čaputová a kinevezés után – Fotó: Zuzana Čaputová Facebook oldala
Állítsd be a Transtelexet megbízható forrásnak!

Ódor Lajos szakértői kormánya nem kapott bizalmat a szlovák parlamentben – tájékoztat a Napunk. Az Ódor-kabinet így ügyvivő kormányként folytathatja a munkáját a szeptemberi előre hozott választásokig.

A szlovák parlament csütörtökön szavazott a májusban kinevezett, Ódor Lajos közgazdász vezette szakértői kormány programjáról. A 136 jelen lévő képviselő közül 34-en szavaztak igennel, 43-an nemmel, 54-en tartózkodtak, így a kormány nem kapott bizalmat. A lap szerint a döntés nem volt meglepetés, a parlamenti pártok nyilatkozataiból már a szavazás előtt tudni lehetett, nem szavaznak bizalmat a szakértői kormánynak.

Mivel nem szavazták meg a kormányprogramot, Zuzana Čaputová köztársasági elnöknek az alkotmánynak megfelelően le kell váltania az Ódor-kormányt, majd újra meg kell megbíznia a kormányzással. Ódorék így ügyvivő kormányként folytatják, amíg ki nem nevezik az új kormányt a szeptember 30-i előrehozott választások után.

Az Ódor-kormány jogköre így korlátozott lesz, nem hozhat döntéseket alapvető gazdasági és szociálpolitikai intézkedésekről, ahogy egyes nemzetközi szerződésekről sem.

Támogasd a Transtelexet egy kávé árával!

Munkánkkal minden nap magyar közösségeket tartunk képben, teret adunk helyi ügyeknek, és fontos erdélyi történeteket mutatunk be — függetlenül, szabadon. Ahhoz, hogy ezt továbbra is így tehessük, rád is szükségünk van.

Támogatom
Állítsd be a Transtelexet megbízható forrásnak!
Kövess minket Facebookon is!