Aggódik a NAÜ az atomerőmű hűtéséért a vízszint miatt
A Herszon közelében lévő gát felrobbantása miatt tovább csökken a vízszint a kahovkai tárolóban, ami a Nemzetközi Atomenergia-ügynökség (NAÜ) közleménye szerint kérdést vethet fel a zaporizzsjai atomerőmű hűtőrendszerének fenntartásával kapcsolatban. A minden bizonnyal az orosz megszállók által felrobbantott gát átszakadása után hatalmas területet öntött el a tízbalatonnyi vízmennyiséggel fenntartott víztároló, amelynek 17 méteres szintje 11 méterre csökkent az orosz megszállás alatt lévő atomerőmű közelében.
A NAÜ főigazgatója szerint a víztároló vízszintjéről kapott adatok ellentmondásosak, ezért az ügynökség ellenőreinek szélesebb körű hozzáférést kell kapniuk a helyzet tisztázásához. Rafael Mariano Grossi felhívta a figyelmet, hogy a víz szintje továbbra is esik, és akár két méterrel is alacsonyabb lehet annál, mint amit az atomerőmű lejelentett.

Friss bejegyzések
Támogasd a Transtelexet egy kávé árával!
Munkánkkal minden nap magyar közösségeket tartunk képben, teret adunk helyi ügyeknek, és fontos erdélyi történeteket mutatunk be — függetlenül, szabadon. Ahhoz, hogy ezt továbbra is így tehessük, rád is szükségünk van.
Támogatom