Zelenszkij nemzetbiztonsági ülést hívott össze
Akárcsak más ukrán tisztviselők, Volodimir Zelenszkij ukrán elnök is az oroszokat tette felelőssé a történtekért, és Telegram-üzenetében azt írta: a Nova Kahovka-i gát lerombolása megerősíti, hogy az oroszokat „ki kell űzni Ukrajna minden szegletéből. Egyetlen métert sem szabad nekik hagyni, mert minden métert terrorra használnak” – mondta Zelenszkij. Az elnök azt is megerősítette, hogy összehívta a Nemzetbiztonsági és Védelmi Tanács ülését. (CNN)
Friss bejegyzések
Támogasd a Transtelexet egy kávé árával!
Munkánkkal minden nap magyar közösségeket tartunk képben, teret adunk helyi ügyeknek, és fontos erdélyi történeteket mutatunk be — függetlenül, szabadon. Ahhoz, hogy ezt továbbra is így tehessük, rád is szükségünk van.
Támogatom