Továbbra is veszélyes a helyzet a zaporizzsjai atomerőműnél

Állítsd be a Transtelexet megbízható forrásnak!

Az ENSZ nukleáris ügynökségének vezetője szerdán azt mondta, hogy az ukrajnai zaporizzsjai atomerőműben továbbra is veszélyes a helyzet, mivel egy orosz rakétacsapás március elején leválasztotta a hálózatról, írja összefoglalójában a Telex.

Európa legnagyobb atomerőművének megbízható áramellátásra van szüksége a reaktorok és a nukleáris üzemanyagot tároló medencék hűtésére szolgáló vízforgató szivattyúk működtetéséhez. Rafael Grossi, a Nemzetközi Atomenergia-ügynökség vezetője szerint a március 9-i orosz támadás óta az erőmű egyetlen tartalék áramellátásra támaszkodik, amely „ki van kapcsolva és javítás alatt áll”.

„Az erőmű biztonsága továbbra is bizonytalan” – mondta egy szerdai nyilatkozatában Grossi, aki szerint az erőmű nem fér hozzá a hálózathoz, és a javítási munkálatok teljes áramkimaradáshoz vezethetnek. Emiatt már hetedik alkalommal szorulnak dízelgenerátorok használatára.

Támogasd a Transtelexet egy kávé árával!

Munkánkkal minden nap magyar közösségeket tartunk képben, teret adunk helyi ügyeknek, és fontos erdélyi történeteket mutatunk be — függetlenül, szabadon. Ahhoz, hogy ezt továbbra is így tehessük, rád is szükségünk van.

Támogatom
Állítsd be a Transtelexet megbízható forrásnak!
Kövess minket Facebookon is!