Ukrajna egy NATO-tagországgal gyárt közösen lőszert

Állítsd be a Transtelexet megbízható forrásnak!

Ukrajna egy NATO-tagországgal együtt kezdett tüzérségi lőszer gyártásába, írta közleményében az ukrán védelmi ipari konszern, az Ukroboronprom. Biztonsági okokra hivatkozva azt nem árulták el, hogy melyik országról van szó, csak annyit közöltek, hogy egy közép-európai állam a partnerük, írja a Sky News alapján a Telex.

A kooperációban aknavetőkhöz való, 20 milliméteres lőszert gyártanak. Erre egyébként nagy igény van a harctéren. Natalja Szad, az Ukroboronporm szóvivője azt mondta, hogy ez még csak a kezdet, és hamarosan kiderül, hogy még milyen termékeket tudnak előállítani a partnerországgal.

Szad azt is közölte, hogy a megsérült hadifelszerelés és páncélozott járművek 90-95 százalékát egy mobil szerelőegység a frontvonal közelében javítja meg, míg a súlyosabban sérült felszerelés a gyártóegységekbe szállítják. A szóvivő azt mondta, hogy jobbára maguk végzik a javításukat, de számítanak partnerországokra, hogy még gyorsabbak lehessenek.

Támogasd a Transtelexet egy kávé árával!

Munkánkkal minden nap magyar közösségeket tartunk képben, teret adunk helyi ügyeknek, és fontos erdélyi történeteket mutatunk be — függetlenül, szabadon. Ahhoz, hogy ezt továbbra is így tehessük, rád is szükségünk van.

Támogatom
Állítsd be a Transtelexet megbízható forrásnak!
Kövess minket Facebookon is!