A magyar kormány nem képviselteti magát az ülésen

Állítsd be a Transtelexet megbízható forrásnak!

Egyetlen magyar kormánytag, így Orbán Viktor miniszterelnök sem utazott el Strasbourgba, amit a kormány azzal indokolt, hogy „nem kaptak meghívót”. Azonban az Európai Parlament Médiaszolgálata arról tájékoztatta a Telexet, hogy

Az Európai Parlament belső szabályai alapján a tagállamok miniszterei alapesetben nem vesznek részt a vitákban, kivéve a Tanács soros elnökségét képviselő minisztereket.

Abban az esetben, ha a saját ügyében kap meghívást egy érintett kormány, akkor jellemzően a kormányfőt hívják meg. A meghívás nem automatikus, de mindkét fél kezdeményezheti a tagállami kormányfő részvételét, azonban ebben az esetben ez nem történt meg.

Támogasd a Transtelexet egy kávé árával!

Munkánkkal minden nap magyar közösségeket tartunk képben, teret adunk helyi ügyeknek, és fontos erdélyi történeteket mutatunk be — függetlenül, szabadon. Ahhoz, hogy ezt továbbra is így tehessük, rád is szükségünk van.

Támogatom
Állítsd be a Transtelexet megbízható forrásnak!
Kövess minket Facebookon is!