Üzemszerűen működik a zaporizzsjai atomerőmű

Állítsd be a Transtelexet megbízható forrásnak!


Európa legnagyobb atomerőműve üzemszerűen működik, annak ellenére, hogy a hétvégén lövések érték – közölte a orosz Interfax hírügynökség az oroszok által beiktatott helyi közigazgatás vezetőjét idézve.

„A hadseregtől és az orosz orosz Roszatom helyszínen lévő képviselőitől is azt az információt kaptuk, hogy, hogy minden normális üzemmódban működik” – mondta Jevgenyij Balickij.

Oroszország és Ukrajna egymást vádolja az atomerőmű elleni támadásokért, az ENSZ főtitkára pedig arra figyelmeztetett, hogy az ilyen támadás „öngyilkos dolog”. Az orosz erők március elején foglalták el a délkelet-ukrajnai erőművet, de azt továbbra is ukrán szekemberek működtetik.

Ahogy arról korábban írtunk, a zaporizzsjai üzemet az oroszok tulajdonképpen élő pajzsként használják, és szabadon lőhetnek az atomerőműbe telepített rakétavetőikkel, hiszen senki nem akar egy nukleáris katasztrófát kockáztatni a válaszcsapással. Amíg tartanak az orosz készletek, az erőddé váló erőmű lényegében bevehetetlen, pedig stratégiailag fontos területen van az ukrán ellentámadás szempontjából.

(Sky News)

Támogasd a Transtelexet egy kávé árával!

Munkánkkal minden nap magyar közösségeket tartunk képben, teret adunk helyi ügyeknek, és fontos erdélyi történeteket mutatunk be — függetlenül, szabadon. Ahhoz, hogy ezt továbbra is így tehessük, rád is szükségünk van.

Támogatom
Állítsd be a Transtelexet megbízható forrásnak!
Kövess minket Facebookon is!