Az Energoatom ukrán állami atomenergetikai vállalat vezetője ma reggel arra szólított fel, hogy a zaporizzsjai atomerőművet tegyék fegyvermentes övezetté, és a helyszínt egy békefenntartó csapat biztosítsa.
A Reuters jelentése szerint ezt azután mondta a televízióban, hogy Ukrajna és Oroszország egymást vádolta az oroszok által megszállt Dél-Ukrajnában található atomerőmű – Európa legnagyobb atomerőműve – bombázásával.
Az Energoatom hivatalos Telegram-csatornáján Oroszországot vádolta az erőmű aláaknázásával. Állításuk szerint „az Orosz Föderáció sugárvédelmi, vegyi és biológiai védelmi erőinek vezetőjét, Valerij Vasziljev vezérőrnagyot” idézik, és azzal vádolják, hogy azt mondta: „aknákat helyeztünk el a zaporizzsjai atomerőmű minden fontos létesítményében. És ezt nem titkoljuk az ellenségünk elől. Figyelmeztettük őket. Az ellenség tudja, hogy az erőmű vagy orosz lesz – vagy senkié”.
(Guardian)
Támogasd a Transtelexet egy kávé árával!
Munkánkkal minden nap magyar közösségeket tartunk képben, teret adunk helyi ügyeknek, és fontos erdélyi történeteket mutatunk be — függetlenül, szabadon. Ahhoz, hogy ezt továbbra is így tehessük, rád is szükségünk van.
Támogatom