Az oroszok szerint Ukrajna ismét támadta a Herszonba vezető hidat

Állítsd be a Transtelexet megbízható forrásnak!

Az oroszok szerint Ukrajna az éjjel ismét támadta a megszállt déli Herszon városába vezető kulcsfontosságú, orosz ellenőrzés alatt álló Antonovszkij hidat, írja a Guardian.

Kirill Sztremousov, a megszállt Herszon oroszbarát helyettes vezetője az Interfax hírügynökségnek azt mondta, hogy a híd javítását végző munkások felszerelése megsemmisült, de komolyabb károkat nem okozott a támadás, ami miatt viszont késik a híd újbóli megnyitása. Állítása szerint az ukrán erők többször is célba vették a hidat nagy pontosságú fegyverekkel, mivel ez az egyik a Dnyeper folyón átvezető két állandó utánpótlási útvonal közül, amely összeköti a megszállt várost a Herszon régió többi részével valamint délen az elcsatolt Krímig. Az állításokat nem tudták ellenőrizni független források.

Az Antonovszij híd a júliusi támadás után – Fotó: Stringer / AFP or licensors
Az Antonovszij híd a júliusi támadás után – Fotó: Stringer / AFP or licensors

A Herszon visszafoglalását célzó ukrán offenzíváról Rácz András biztonságpolitikai szakértő részletesen is beszélt a Telexnek, a cikket itt olvashatja.

Támogasd a Transtelexet egy kávé árával!

Munkánkkal minden nap magyar közösségeket tartunk képben, teret adunk helyi ügyeknek, és fontos erdélyi történeteket mutatunk be — függetlenül, szabadon. Ahhoz, hogy ezt továbbra is így tehessük, rád is szükségünk van.

Támogatom
Állítsd be a Transtelexet megbízható forrásnak!
Kövess minket Facebookon is!