Egy EU-tagállam ismét bevezeti a kötelező katonai szolgálatot

Állítsd be a Transtelexet megbízható forrásnak!

Artis Pabriks lett védelmi miniszter kedden bejelentette a kötelező katonai szolgálat újbóli bevezetését, írja a spotmedia.ro.

„Lettország jelenlegi katonai rendszere elérte a határait. Ugyanakkor nincs okunk azt gondolni, hogy Oroszország változtatni fog a viselkedésén” – mondta Pabriks.

Lettország a NATO-csatlakozás után törölte el a kötelező katonai szolgálatot. Az Európai Unióhoz tartozó balti ország hadserege 2007 óta hivatásos katonákból és önkéntes nemzetőrökből áll.

A kevesebb mint kétmillió lakosú, Fehéroroszországgal és Oroszországgal is határos Lettországnak mindössze 7500 aktív katonája és nemzetőre van, akiket 1500 NATO-katona támogat.

Pabriks szerint a kötelező katonai szolgálatot 2023-tól vezetik vissza.

Támogasd a Transtelexet egy kávé árával!

Munkánkkal minden nap magyar közösségeket tartunk képben, teret adunk helyi ügyeknek, és fontos erdélyi történeteket mutatunk be — függetlenül, szabadon. Ahhoz, hogy ezt továbbra is így tehessük, rád is szükségünk van.

Támogatom
Állítsd be a Transtelexet megbízható forrásnak!
Kövess minket Facebookon is!