
A fővárosi rendőrség képviselői átadták Laura Popescu londoni román nagykövetnek a nemzeti kulturális örökséghez tartozó két ősi aranyat – közölte Facebook-bejegyzésében a Nagy-Britannia és Észak-Írország Egyesült Királyságbeli román nagykövetség.
Az érméket az Egyesült Királyságban találták meg, és a Román Történeti Nemzeti Múzeumba küldik.
A román nagykövetség köszönetét fejezte ki John Roch, Ray Swan és Sophie Hayes nyomozóknak, a Met Police Art & Antiques egységéből, valamint a londoni kollégáiknak, akik lehetővé tették a két érme visszaszolgáltatását.
Támogasd a Transtelexet egy kávé árával!
Munkánkkal minden nap magyar közösségeket tartunk képben, teret adunk helyi ügyeknek, és fontos erdélyi történeteket mutatunk be — függetlenül, szabadon. Ahhoz, hogy ezt továbbra is így tehessük, rád is szükségünk van.
Támogatom