Megszavazta a magyar Országgyűlés: Orbán Viktor fizetése majdnem a duplájára nő

Megszavazta a magyar Országgyűlés: Orbán Viktor fizetése majdnem a duplájára nő
Orbán Viktor a választások estéjén, április 3-án – Fotó: Bődey János / Telex
Állítsd be a Transtelexet megbízható forrásnak!

A magyar országgyűlés hétfőn sürgőséggel megvitatta, kedden pedig 133 igennel, 51 nemmel megszavazta azt a 61 oldalas salátatörvényt, amivel „összehangolt védelmi tevékenység” bevezetése mellett Orbán Viktor fizetését is megemelték – írja a Telex.

Az „egyes törvényeknek a honvédelemmel, a gazdaságfejlesztéssel, valamint a kormányzati igazgatással összefüggő módosításáról” címet viselő törvényjavaslat szerint a magyar miniszterelnök ezután bruttó 3,5 millió forintot (43 461 lej) fog keresni. Egyébként az Országgyűlés elnöke, Kövér László is ennyit keres.

Orbán Viktor eddig havi bruttó 1,5 millió forintot (18 626 lej) kapott miniszterelnöki megbízatása után, és havi bruttó 1,3 millió forintra (16 142 lej) volt jogosult képviselői alapfizetés jogcímén. Eddigi összesen 2,8 milliós (34 769 lej) jövedelme így most 4,8 millióra (59 604 lej) emelkedik.

A miniszterelnök egyébként a kormány egyik legrosszabbul kereső tagja volt eddig, mivel a miniszterek többsége kétmillió körül keres, ráadásul a vagyonnyilatkozata szerint semmi megtakarítása sincs.

Támogasd a Transtelexet egy kávé árával!

Munkánkkal minden nap magyar közösségeket tartunk képben, teret adunk helyi ügyeknek, és fontos erdélyi történeteket mutatunk be — függetlenül, szabadon. Ahhoz, hogy ezt továbbra is így tehessük, rád is szükségünk van.

Támogatom
Állítsd be a Transtelexet megbízható forrásnak!
Kövess minket Facebookon is!