Volodimir Zelenszkij vasárnap közölte, hogy a kelet-donbaszi régió legnagyobb, még ukrán ellenőrzés alatt álló városában, Szeverodonyeckben minden infrastruktúrát megsemmisitettek – írja a Reuters.
Az ukrán elnök elismételte, miszerint Szeverodonyeck elfoglalása az oroszok fő célja. Az amerikai Institute for the Study of War korábban azt írta, hogy a Kreml kénytelen volt máshonnan elvonni a csapatait, hogy támadni tudja a várost, ez máshol sokkal lassabb előretörést eredményezett.
(Guardian)
Támogasd a Transtelexet egy kávé árával!
Munkánkkal minden nap magyar közösségeket tartunk képben, teret adunk helyi ügyeknek, és fontos erdélyi történeteket mutatunk be — függetlenül, szabadon. Ahhoz, hogy ezt továbbra is így tehessük, rád is szükségünk van.
Támogatom