Zelenszkij elment Harkivba, kirúgta a helyi biztonsági főnököt

Állítsd be a Transtelexet megbízható forrásnak!

Volodimir Zelenszkij vasárnap napközben Harkivba látogatott, amiről később így beszélt: „Harkivra szörnyű csapásokat mértek a megszállók. Fekete, félig lerombolt lakóházak néznek keletre és északra – arra, amerről az orosz tüzérség támadott, amerről orosz harci repülőgépek érkeztek.”

Fotó: Str / AFP
Fotó: Str / AFP

„Oroszország már nemcsak a Harkivért vívott csatát vesztette el, a Kijevért és országunk északi részéért vívott csatát” – mondta. „Elveszítette a saját jövőjét és a kapcsolatát a szabad világhoz”. Zelenszkij dicsérte a harkivi hatóságok munkáját ugyanakkor kirúgta Roman Dudint, az SZBU helyi főnökét, aki

„nem dolgozott megfelelően a város védelmén az invázió első napjaitól kezdve, és csak saját magára gondolt”.

A donbaszi harcokkal kapcsolatban azt mondta, hogy Szeverodonyeckben a lakások 90%-a megrongálódott, több mint kétharmaduk teljesen megsemmisült. Nincs mobilkapcsolat, folyamatos az ágyúzás.

Támogasd a Transtelexet egy kávé árával!

Munkánkkal minden nap magyar közösségeket tartunk képben, teret adunk helyi ügyeknek, és fontos erdélyi történeteket mutatunk be — függetlenül, szabadon. Ahhoz, hogy ezt továbbra is így tehessük, rád is szükségünk van.

Támogatom
Állítsd be a Transtelexet megbízható forrásnak!
Kövess minket Facebookon is!