A YouTube felfüggesztette az orosz parlament alsóháza, a Duma csatornáját – írja a CNN. A Google szerint a döntést az Oroszország ellen bevezetett amerikai szankciók miatt hozták meg.
Az orosz Roskomnadzor, a telekommunikáció ellenőrzéséért felelős orosz hatóság követeli a Google-től, hogy vonják vissza a tiltást és magyarázzák el, hogy pontosan miért döntöttek így. Szerintük a Duma csatornájának blokkolása akadályozza az információ szabad áramlását.
A korábbi YouTube-os korlátozások miatt csütörtökön az orosz hatóságok betiltotta a Google-ös hirdetéseket, valamint letiltotta a Google keresőt és a Gmailt.
Friss bejegyzések
Támogasd a Transtelexet egy kávé árával!
Munkánkkal minden nap magyar közösségeket tartunk képben, teret adunk helyi ügyeknek, és fontos erdélyi történeteket mutatunk be — függetlenül, szabadon. Ahhoz, hogy ezt továbbra is így tehessük, rád is szükségünk van.
Támogatom