Az Egyesült Királyság újabb szankciókkal sújtja Moszkvát, pontosabban Oroszország legnagyobb bankját, a Sberbankot. A bejelentés nem sokkal azután történt, hogy Amerika is jelezte, szankcionálja az orosz bankot.
A Sberbank a korlátozásokra közleményében azt mondta, „nem lesz rájuk hatással”, mert már „megtanultak élni az eddigi szankciók mellett is”.
Az Egyesült Királyság 2022 végéig beszüntette az orosz szén- és olajimportot is. Az ő indokuk az újabb szankciókra Amerikához hasonlóan a bucsai mészárlás volt.
Friss bejegyzések
Támogasd a Transtelexet egy kávé árával!
Munkánkkal minden nap magyar közösségeket tartunk képben, teret adunk helyi ügyeknek, és fontos erdélyi történeteket mutatunk be — függetlenül, szabadon. Ahhoz, hogy ezt továbbra is így tehessük, rád is szükségünk van.
Támogatom