Ha valaki még kereskedne Oroszországgal, az menjen el Bucsába, üzeni az ukrán külügyminiszter
Az ukrán külügyminiszter szerint „az a horror, amit Bucsában láttunk, az csak a jéghegy csúcsa azon bűntettek között, amelyeket az orosz hadsereg elkövetett” Ukrajnában, írja a CNN. Dmitro Kuleba szerint a Kijev környéki városokban történt események miatt „a legsúlyosabb” szankciókra van szükség.
„A Nyugat továbbra is pénzeli az orosz háborús gépezetet az energiahordozókért cserébe, kereskedik vele, és pénzügyi tranzakciókat folytat olyan orosz bankokon keresztül, amelyeket még nem kapcsoltak le a SWIFT-ről.
Ha valaki kételkedő, vonakodó a szankciókkal szemben, és akár érvelne is az Oroszországgal való kereskedelem mellett, az menjen el először Bucsába, és majd utána szóljon hozzám”
– mondta a külügyminiszter. Kuleba szerint az oroszok újabb nagyszabású offenzívára készülnek Kelet-Ukrajnában: „Túlzás nélkül, nagy szomorúsággal mondhatom, hogy a helyzet Mariupolban sokkal rosszabb ahhoz képest, amit Bucsában és más Kijev környéki városokban, falvakban láttunk.”
Friss bejegyzések
Támogasd a Transtelexet egy kávé árával!
Munkánkkal minden nap magyar közösségeket tartunk képben, teret adunk helyi ügyeknek, és fontos erdélyi történeteket mutatunk be — függetlenül, szabadon. Ahhoz, hogy ezt továbbra is így tehessük, rád is szükségünk van.
Támogatom