Már az izraeli külügyminiszter is háborús bűnökkel vádolja Oroszországot

Állítsd be a Transtelexet megbízható forrásnak!

Izrael most először vádolta közvetlenül Oroszországot háborús bűnökkel. A Moszkvával évek óta jó kapcsolatokat ápoló Izrael a háború kezdete óta igyekezett közvetítő szereplőként fellépni a konfliktusban, és visszafogottan nyilatkozott az orosz erők akcióiról. Eddig, ugyanis Jaír Lapid izraeli külügyminiszter kedden kijelentette, hogy Oroszország háborús bűnöket követett el Ukrajnában. Ez az első alkalom, hogy Izrael ilyen nyíltan állítást foglalt a konfliktussal kapcsolatban.

„Az Ukrajnából származó képek és tanúvallomások borzalmasak. Az orosz erők háborús bűnöket követtek el a védtelen civil lakossággal szemben. Határozottan elítélem ezeket a háborús bűnöket” – fogalmazott Lapid. Korábban Naftali Bennett izraeli miniszterelnök is elítélte a bucsai mészárlást, de nem vádolta nyíltan az orosz erőket háborús bűnök elkövetésével.

(Sky News)

Támogasd a Transtelexet egy kávé árával!

Munkánkkal minden nap magyar közösségeket tartunk képben, teret adunk helyi ügyeknek, és fontos erdélyi történeteket mutatunk be — függetlenül, szabadon. Ahhoz, hogy ezt továbbra is így tehessük, rád is szükségünk van.

Támogatom
Állítsd be a Transtelexet megbízható forrásnak!
Kövess minket Facebookon is!