Eltaláltak az oroszok egy salétromsavas tartályt Kelet-Ukrajnában, mérgező füstfelhő borította be a környéket

Állítsd be a Transtelexet megbízható forrásnak!

A kelet-ukrajnai Rubizsnye lakóit felszólították, hogy maradjanak otthon, mert az oroszok eltaláltak egy salétromsavat tartalmazó tartályt, és mérgező füstfelhő borította be a környéket.

Egyelőre nem világos, hogy mennyi sav volt a tartályban, de az anyag „meglehetősen mérgező” – figyelmeztetett kedden Szerhij Hajdaj, a luhanszki régió katonai vezetője.

Az embereket arra utasították, hogy maradjanak otthon, vagy viseljenek nátriumoldatba mártott arcmaszkot, és figyeljék a szél irányát.

„Jobb, ha bent várakozunk, ez a sav egy eső után lebomlik. De senki sem tudja, mikor fog esni az eső. Ezért kérem, figyelje mindenki ezt a rózsaszín felhőt, és ha felétek tart, bújjatok be valahová” – mondta Hajdaj.

(CNN)

Támogasd a Transtelexet egy kávé árával!

Munkánkkal minden nap magyar közösségeket tartunk képben, teret adunk helyi ügyeknek, és fontos erdélyi történeteket mutatunk be — függetlenül, szabadon. Ahhoz, hogy ezt továbbra is így tehessük, rád is szükségünk van.

Támogatom
Állítsd be a Transtelexet megbízható forrásnak!
Kövess minket Facebookon is!