Nicu Ștefănuță idén is részt vesz a Budapest Pride felvonuláson

Állítsd be a Transtelexet megbízható forrásnak!

Nicu Ștefănuță, az EP román alelnöke június 27-én újra részt vesz a Budapest Pride felvonuláson – jelentette be a politikus.

A tájékoztatás szerint a politikus számára a Budapest Pride-on való idei részvétel nem csupán szimbolikus gesztus, hanem az alapvető jogokért, a méltóságért és a szabadságért folytatott küzdelem természetes folytatása. Ștefănuță tavaly is jelen volt Budapesten, amikor a felvonulás megszervezését megpróbálta teljesen ellehetetleníteni a Fidesz-kormány. A közlemény szerint, ami tavaly az ellenállás jelképe volt, az most, a kormányváltás után a visszanyert szabadság nagy ünnepévé válik.

„A hatalom a népé és nem az intézményeké. Ez az elv egyértelműen megmutatkozott Magyarországon: a változás nem felülről jött, hanem az emberektől. Azoktól a polgároktól, akik szavaztak, reméltek, ellenálltak, és hitték, hogy országuknak szabadabb és igazságosabb jövője lehet” – idézi a közlemény a politikust.

Budapesti látogatása során Nicu Ștefănuță találkozik Karácsony Gergely polgármesterrel is.

Nicu Ștefănuță függetlenként nyert EP-képviselői mandátumot, aki később a Zöldek/Európai Szabad Szövetség (Greens/EFA) képviselőcsoportjához csatlakozott. Ő az első romániai politikus, aki ehhez az európai pártcsaládhoz tartozik.

Támogasd a Transtelexet egy kávé árával!

Munkánkkal minden nap magyar közösségeket tartunk képben, teret adunk helyi ügyeknek, és fontos erdélyi történeteket mutatunk be — függetlenül, szabadon. Ahhoz, hogy ezt továbbra is így tehessük, rád is szükségünk van.

Támogatom
Állítsd be a Transtelexet megbízható forrásnak!
Kövess minket Facebookon is!