Simion Cotroceniben az AUR tisztára mosásán dolgozhatott, miközben nyilvánosan saját miniszterelnököt követel

A Románok Egyesüléséért Szövetség (AUR) nyilvánosan továbbra is saját miniszterelnököt és kormányzati szerepet követel, a Digi24 politikai forrásai szerint azonban egészen más üzenettel érkezett a keddi cotroceni-i konzultációra.
A portál értesülései szerint George Simion és az AUR küldöttsége nem terjesztett elő konkrét miniszterelnök-jelöltet Nicușor Dan államfőnek, és nem is ragaszkodott ahhoz, hogy a párt vezesse a kormányt. A találkozón inkább arra helyezték a hangsúlyt, hogy az AUR-t ne kezeljék többé szélsőséges, Európa-ellenes politikai erőként.
A Digi24 forrásai szerint az AUR képviselői azt hangsúlyozták, hogy pártjuk európai politikai család tagja, jelen van az európai intézményekben, ezért szerintük indokolatlan a politikai elszigetelése.
A portál úgy tudja, hogy az AUR akár egy olyan kormány beiktatását is hajlandó lenne megszavazni, amelyben nem vesz részt, és amelynek miniszterelnökét sem ők adják. Ennek feltétele azonban az lenne, hogy programjuk egyes elemei bekerüljenek a leendő kormány programjába.
Mindez élesen eltér George Simion nyilvános nyilatkozataitól. Az AUR elnöke a konzultáció után újságíróknak azt mondta, hogy „AUR nélkül nem lehet megoldani ezt a válságot”, és azt állította, hogy pártja miniszterelnök-jelöltet is javasolt az államfőnek. A Digi24 forrásai szerint ugyanakkor a négyszemközti tárgyaláson az AUR elsődleges célja nem a kormányalakítás, hanem a párt politikai és nemzetközi megítélésének javítása volt.
Támogasd a Transtelexet egy kávé árával!
Munkánkkal minden nap magyar közösségeket tartunk képben, teret adunk helyi ügyeknek, és fontos erdélyi történeteket mutatunk be — függetlenül, szabadon. Ahhoz, hogy ezt továbbra is így tehessük, rád is szükségünk van.
Támogatom