Simion szerint sértés, hogy az ellenzéket kizárták a konzultációkról
Élesen bírálta a kormányt és Nicușor Dant államfőt George Simion, a Románok Egyesüléséért Szövetség (AUR) elnöke, aki szerint a Cotroceni-palotában zajló konzultációkból kizárták az ellenzéket – írja a Digi24.
Az AUR vezetője katasztrofálisnak nevezte a kormány működését, és Simion egyúttal megismételte korábbi álláspontját is, miszerint az AUR bármilyen bizalmatlansági indítványt támogat, amely a kormány bukásához vezet.
Simion szerint az, hogy az ellenzéki pártokat nem hívták meg az egyeztetésekre, „sértés a választóik felé”, és úgy véli, az államfő „nem viselkedik elnökhöz méltóan”, amikor nem vonja be az összes parlamenti szereplőt.
Az AUR elnöke a kormánypártokat is támadta, azt állítva, hogy a politikai szereplők inkább tisztségekért harcolnak, mintsem megoldásokat keresnek. Hozzátette: pártja saját bizalmatlansági indítványt is benyújt májusban, és továbbra is az előrehozott választások kiírását tartja céljának.
Friss bejegyzések
Támogasd a Transtelexet egy kávé árával!
Munkánkkal minden nap magyar közösségeket tartunk képben, teret adunk helyi ügyeknek, és fontos erdélyi történeteket mutatunk be — függetlenül, szabadon. Ahhoz, hogy ezt továbbra is így tehessük, rád is szükségünk van.
Támogatom