Üzemanyagárak: halasztotta az árrésstopot előíró rendelet véleményezését a Gazdasági és Szociális Tanács
Elhalasztották a kedden délután 5 órára összehívott kormányülést, amelyen a tervek szerint elfogadták volna az üzemanyagárak mérséklését célzó kormányrendeletet, ezt ugyanis még nem véleményezte a Gazdasági és Szociális Tanács, írta a News.ro. Azt egyelőre még nem közölték, hogy mikor tartják meg az elhalasztott kormányülést.
A halasztás oka az volt, hogy a kormány és a parlament mellett működő alkotmányos tanácsadó testület, a Gazdasági és Szociális Tanács elhalasztotta a sürgősségi kormányrendelet jóváhagyását, mondta Ioana Dogioiu kormányszóvivő.
A kormány hétfőn jelentette be, hogy kedden elfogadják azt a rendeletet, amely hat hónapos válsághelyzetet hirdet a kőolaj- és üzemanyagpiacon, és ezalatt a 2025-ös átlag felére korlátozzák a benzin, a gázolaj és az ezek előállításához szükséges alapanyagok árrését és a kormány írásos engedélyéhez kötik az üzemanyagexportot.
A tervezetet viszont több szakértő kritizálta, szerintük az árrésstop akár üzemanyaghiányhoz is vezethet és míg a lakosságnak kedvez, a kulcsfontosságú ágazatok szereplőinek nem feltétlenül.
Támogasd a Transtelexet egy kávé árával!
Munkánkkal minden nap magyar közösségeket tartunk képben, teret adunk helyi ügyeknek, és fontos erdélyi történeteket mutatunk be — függetlenül, szabadon. Ahhoz, hogy ezt továbbra is így tehessük, rád is szükségünk van.
Támogatom