Lavinát indított két síelő a Fogarasi-havasokban, videóval figyelmeztetnek a hegyimentők

Lavinát indított két síelő a Fogarasi-havasokban, videóval figyelmeztetnek a hegyimentők
A Fogarasi-havasok lavinája – Forrás: Salvamont Sibiu / Facebook-videó képernyőmentés

Két síelő indított el nagy kiterjedésű lavinát a Fogarasi-havasokban, a Bilea-tó térségében – közölte a Szeben megyei hegyimentő-szolgálat. A lavina több mint 300 méteren zúdult le, de a síelőknek sikerült időben kimenekülniük, senki nem sérült meg.

Az eset a Fogarasi-havasok egyik legforgalmasabb téli részén történt, a Bilea-tó fölötti, „erkélyek” (románul: Balcoane) néven ismert meredek lejtőn. A hegyimentők szerint a lavina a felső régióból indult, és egészen a tó környékén található bódék alá futott ki.

A hegyimentők által közzétett videófelvételen jól látható, milyen gyorsan és mekkora tömegben indult meg a hó. A mentők hangsúlyozzák: a síelők megmenekülése szerencsés kimenetel volt, a helyzet azonban könnyen végződhetett volna súlyos balesettel is.

A megnövekedett lavinaveszély miatt a hegyimentők arra figyelmeztetnek, hogy a hegyre indulók indulás előtt mindig ellenőrizzék a hó- és lavinahelyzetről szóló hivatalos előrejelzéseket, kerüljék az 1800 méter feletti, nem biztosított területeket, és tartsák be a kijelölt útvonalakat, valamint a mentők utasításait.

Ugyanakkor jelezték azt is, hogy a Fogarasi-havasok magasabban fekvő térségeiben továbbra is fokozott óvatosságra van szükség, a helyzetet folyamatosan figyelemmel kísérik.

Támogasd a Transtelexet egy kávé árával!

Munkánkkal minden nap magyar közösségeket tartunk képben, teret adunk helyi ügyeknek, és fontos erdélyi történeteket mutatunk be — függetlenül, szabadon. Ahhoz, hogy ezt továbbra is így tehessük, rád is szükségünk van.

Támogatom
Állítsd be a Transtelexet megbízható forrásnak!
Kövess minket Facebookon is!