Kilenc új járatot indít Marosvásárhelyről a Wizz Air

2026. március 29-től a marosvásárhelyi Transilvania Nemzetközi Repülőtérről már nem csak Budapest, hanem Brüsszel Charleroi (Belgium), Lárnaka (Ciprus), Párizs Beauvais (Franciaország), Dortmund és Memmingen (Németország), Milánó Bergamo és Róma Fiumicino (Olaszország), valamint Bázel (Svájc) és London Luton (Egyesült Királyság) repülőterek is elérhetőek lesznek a Wizz Air légitársaság járataival, jelentették be hétfőn.
A jegyek már elérhetők a Wizz Air hivatalos weboldalán és mobilalkalmazásában, 79 lejtől kezdődő árakkal.
A légitársaság egy bázisgépet is állomásoztat majd a marosvásárhelyi repülőtéren.
A repülőtér az elmúlt hónapokban új ellenőrző rendszereket telepített, optimalizálta az utasáramlást, és megkezdte a parkolókapacitás bővítését, így jelenleg mintegy 180 autónak van hely, emellett új poggyászellenőrző technológiákat és megerősített biztonsági protokollokat vezettek be, közölte a repülőtéren tartott sajtótájékoztatón Peti András igazgató. Az eseményen a Maros Megyei Tanács elnöke és alelnöke is üdvözölte, hogy a légitársaság járatai visszatértek a városba.
A marosvásárhelyi repülőtérnek az utóbbi időben visszaesett forgalma, miután a Wizz Air áprilistól felfüggesztette a Marosvásárhely-London járatát, így miután a charterjáratok nyári szezonja véget ért, a marosvásárhelyi repülőtérről csak Budapestre indult napi járat. 2023-ban még 262 997 utas fordult meg a Transilvania Nemzetközi Repülőtéren, 2024-ben 18,8 százalékos volt a visszaesés, 213 312 utas vette igénybe a repülőteret. A Romániai Repülőterek Szövetségének honlapján az októberi adatok a legfrissebbek, ebben a hónapban 11 397 utast könyvelt el a marosvásárhelyi légikikötő, míg 2023 októberében még 31 919-et.
A repülőteret fenntartó Maros Megyei Tanács korábban másfél millió eurós támogatást hirdetett a légitársaságoknak, hogy indítsanak járatot Marosvásárhelyről, de októberben még nem volt jelentkező.
A marosvásárhelyi repülőtér korszerűsítését – tűzoltóállomás létrehozását, a repülőgép-parkoló bővítését és az új utasterminált – idén májusban fejezték be, miután a kormány tartalékalapjából közel 110 millió lejt utaltak ki a munkálatok kifizetésére az RMDSZ-es miniszterek javaslatára.
Támogasd a Transtelexet egy kávé árával!
Munkánkkal minden nap magyar közösségeket tartunk képben, teret adunk helyi ügyeknek, és fontos erdélyi történeteket mutatunk be — függetlenül, szabadon. Ahhoz, hogy ezt továbbra is így tehessük, rád is szükségünk van.
Támogatom