Bukarestben katonai parádéval ünnepelték Románia nemzeti ünnepét, a december 1-jét
A ceremónián részt vett Nicușor Dan államfő, Ilie Bolojan miniszterelnök, Traian Băsescu volt elnök és a parlamenti vezetők is. A megemlékezés elején az államfő koszorút helyezett el az elesett katonák tiszteletére.
A védelmi minisztérium közlése szerint idén több mint 2900 román katona és szakember, valamint 240 külföldi katona vonult fel – Franciaországból, Spanyolországból, az USA-ból, Moldovából, Lengyelországból és más NATO-szövetséges országokból. A NATO romániai harccsoportja három Leclerc harckocsival, több VBCI és Piranha páncélozott járművel, valamint egy Caesar 155 mm-es tarackkal vett részt.


A hivatalos rész után a közönség technikai bemutatókat és katonai járműveket nézhet meg a diadalív környékén.
Idén 107 év telt el a gyulafehérvári nagy nemzetgyűlés óta, ahol Erdély, a Bánság, a Partium és Máramaros képviselői kimondták a Romániával való egyesülést. A parlament 1990-ben tette december 1-jét hivatalos nemzeti ünneppé.
Támogasd a Transtelexet egy kávé árával!
Munkánkkal minden nap magyar közösségeket tartunk képben, teret adunk helyi ügyeknek, és fontos erdélyi történeteket mutatunk be — függetlenül, szabadon. Ahhoz, hogy ezt továbbra is így tehessük, rád is szükségünk van.
Támogatom