Orosz drón zuhant le Romániában, a román légierőt hiába riasztották, a vadászgépek nem tudtak felszállni a rossz idő miatt
Újabb orosz drón támadta az ukrán Duna-menti kikötőket, és ezúttal egy katonai drón Románia területére is átzuhant, alig öt kilométerre a határtól. A légierő gépei nem tudtak felszállni az ítéletidő miatt, a lakosságot RO-Alert üzenetben figyelmeztették – írta a Digi24.
A román védelmi minisztérium (MApN) közlése szerint a drón hétfőről keddre virradó éjszaka zuhant le Grindu térségében, Ialomița megyében, nagyjából öt kilométerre az ukrán határtól.
A hadsereg radarjai több dróncsoportot is észleltek az ország légterének közelében, ezért aktiválták a légvédelmi rendszereket, de a délkelet-romániai viharos időjárás miatt a vadászgépek nem tudtak felszállni.
A RO-Alert riasztást 00:07-kor adták ki Tulcea megye északi részére, miután az ukrán oldalon, Izmail és Reni környékén több robbanás is hallatszott. Az orosz hadsereg Geranium típusú kamikaze drónokkal támadta a Duna menti ukrán kikötőket.
Néhány perccel később a hatóságok jelezték, hogy egy ismeretlen repülőeszköz becsapódott a földbe Grindu közelében. Katonai egységek azonnal a helyszínre vonultak, dróndarabokra utaló maradványokat találtak, és lezárták a környéket. A vizsgálat kedden reggel folytatódott.
Az incidensre reagálva Nicușor Dan államfő „balesetnek” nevezte a történteket, és emlékeztetett: „ilyesmi már előfordult korábban is”.
Az elmúlt hónapokban ugyanis többször is átzuhantak drónmaradványok Románia területére, különösen a Duna-deltához közeli térségekben. A minisztérium szerint a mostani eset is az Ukrajnát ért orosz légitámadásokkal hozható összefüggésbe.
Támogasd a Transtelexet egy kávé árával!
Munkánkkal minden nap magyar közösségeket tartunk képben, teret adunk helyi ügyeknek, és fontos erdélyi történeteket mutatunk be — függetlenül, szabadon. Ahhoz, hogy ezt továbbra is így tehessük, rád is szükségünk van.
Támogatom