Amerikai védelmi miniszter: Maradnak Romániában az amerikai katonák
Az amerikai erők maradnak Romániában, de változni fog a katonák váltásának rendszere – jelentette ki román idő szerint péntek este a Fehér Házban Pete Hegseth amerikai védelmi miniszter.
A Reuters beszámolója szerint, amit az Agerpres idéz, a Pentagon vezetője azután nyilatkozott erről, hogy az Orbán Viktor magyar kormányfővel tartott találkozóján Donald Trump amerikai elnököt megkérdezték a Romániában állomásázó amerikai csapatok részleges kivonásáról.
Semmi sem történt a Fehér Házzal való egyeztetés nélkül. Mindez része az Európára vonatkozó elképzelésünknek. A csapatok Romániában maradnak, de módosul a váltásuk módja és a létszámuk – jelentette ki Hegseth.
Donald Trump megerősítette, hogy a Pentagon egyeztetett a Fehér Házzal a részleges csapatkivonásokról. Változtatásokat hajtanak végre, áthelyezik őket (a katonákat – szerk. meg.). A teljes létszám nem módosul, de áthelyezzük az embereket – magyarázta az amerikai elnök.
Kijelentette azt is, hogy az Egyesült Államok nagyon jó viszonyban van Romániával és nagyon jó viszonyban van Európával is. Kedvelem a román népet, szerintem csodálatos emberek – jegyezte meg.
Hegseth az elhangzottakhoz hozzátette: az amerikai-román kapcsolatok valóban nagyon jók, és a Pentagon a Romániában állomásozó katonák részleges kivonásáról egyeztetett Mark Rutte NATO-főtitkárral is. 'Mindenki előre értesítettünk a szándékainkról' – magyarázta a védelmi miniszter.
Támogasd a Transtelexet egy kávé árával!
Munkánkkal minden nap magyar közösségeket tartunk képben, teret adunk helyi ügyeknek, és fontos erdélyi történeteket mutatunk be — függetlenül, szabadon. Ahhoz, hogy ezt továbbra is így tehessük, rád is szükségünk van.
Támogatom