Földrengés volt Szatmár megyében: iskolákat evakuáltak, több épület megrongálódott
Szerda reggel 7:57-kor földrengés történt Szatmár megyében. A Richter-skála szerint 4-es erősségű földmozgást 5 kilométeres mélységben regisztrálták, epicentruma mindössze 22 kilométerre volt Szatmárnémetitől – közölte az Országos Földfizikai Intézet.
A rengést a környező településeken is érezni lehetett, többek között Szatmárnémetiben, Kolcsban, Szatmárudvariban, Aranyosmeggyesen és Lázáriban. Egyes lakók arról számoltak be, hogy a kutyák már másodpercekkel a földmozgás előtt ugatni kezdtek, mások az épületek kilengését is érzékelték, különösen a tömbházak felső szintjein.
A katasztrófavédelem jelentése szerint a szatmárnémeti I.C. Brătianu Líceumban a tűzoltók egy részben levált, használaton kívüli kéményt rögzítettek, a Petőfi Sándor utcában pedig egy épület homlokzatáról hullottak le téglák. A Doamna Stanca Főgimnáziumban repedés keletkezett egy tanterem falán. A helyszínen vizsgálatot végző szakemberek szerint a repedés nem veszélyezteti az épület szerkezeti épségét, de az ingatlant megfigyelés alatt tartják.
Elővigyázatosságból két iskolát – a szatmárudvari és a kolcsi általános iskolát – ideiglenesen evakuálták az esetleges utórengések miatt. Később mindkét intézményben folytatódhatott a tanítás.
Anyagi károkról és személyi sérülésekről egyelőre nem érkezett hivatalos bejelentés. A 112-es segélyhívót csupán egy szatmárnémeti lakos értesítette, jelezve, hogy érezte a földrengést.
Röviddel ezután, 8:31-kor újabb földrengést észleltek Romániában, ezúttal Buzău megyében. Ez 3,3-as erősségű volt, 122,5 kilométeres mélységben. Októberben eddig 14 földrengést jegyeztek fel országszerte, az erősségük 2 és 4 között mozgott.
Támogasd a Transtelexet egy kávé árával!
Munkánkkal minden nap magyar közösségeket tartunk képben, teret adunk helyi ügyeknek, és fontos erdélyi történeteket mutatunk be — függetlenül, szabadon. Ahhoz, hogy ezt továbbra is így tehessük, rád is szükségünk van.
Támogatom