A kolozsvári repülőtér az első Romániában, amely eltörli a 100 milliliternél nagyobb űrtartalom-korlátozást
Szerdától, szeptember 3-tól a kolozsvári Avram Iancu Nemzetközi Repülőtér eltörli a kézipoggyászban szállítható folyadékokra vonatkozó korlátozásokat – jelentette az intézmény közleménye. A kolozsvári az első repülőtér az országban, amely bevezeti ezt az intézkedést.
Ez azt jelenti, hogy szerdától a repülőtér utasai 100 milliliternél nagyobb tubusokat, üvegeket is felvihetnek a fedélzetre. „Az utasok akár 2 literes űrtartalmú egyedi tárolóedényeket is magukkal vihetnek a fedélzetre a kézipoggyászukban” – írja a közleményben.
„Az eszközeink szoftvereit az új uniós robbanóanyag-felismerési szabványoknak megfelelően frissítettük, és az egész rendszert újrakonfiguráltuk az Európai Bizottság előírásai szerint. A korlátozások eltörlésével az utasok ellenőrzése is gyorsabb lesz” – idézi a közlemény a repülőtér igazgatóját, David Ciceót.
A kolozsvári Avram Iancu Nemzetközi Repülőtér az ország legfontosabb regionális repülőtere, ahol 2024-ben több mint 3,2 millió utas fordult meg. A becslések szerint 2025-ben a forgalom elérheti a 3,4 millió főt.
Korábban arról volt szó, hogy szeptembertől a bukaresti Henri Coandă Nemzetközi Repülőtér is feloldja a korlátozást. Azt, hogy az ország más repülőterein mikorra várható a korlátozás feloldása, ebben az anyagunkban foglaltuk össze.
Támogasd a Transtelexet egy kávé árával!
Munkánkkal minden nap magyar közösségeket tartunk képben, teret adunk helyi ügyeknek, és fontos erdélyi történeteket mutatunk be — függetlenül, szabadon. Ahhoz, hogy ezt továbbra is így tehessük, rád is szükségünk van.
Támogatom