Már három hete sztrájkolnak a tanárok a minisztérium előtt
A tanügyi szakszervezetek 21. napja tiltakoznak az oktatási minisztérium előtt. Azt követelik, hogy vonják vissza a deficitcsökkentő intézkedéseket, és Daniel David miniszter mondjon le – közölte az Agerpres.
Pénteken is sztrájkőrséget álltak a tanügyi szakszervezetek az oktatási minisztérium épülete előtt. A Tanügyi Szabad Szakszervezetek Szövetsége emlékeztetett: a tiltakozások júliusban kezdődtek, a pénteki akció pedig már a 21. nap volt.
„Az Európai Bizottság egyértelműen kimondja: az oktatás befektetés, nem költség. Romániában pont az ellenkezőjét látjuk: túlterhelt tanárok, eltörölt ösztöndíjak, összevont iskolák. Többé nem engedhetjük meg, hogy feláldozzák az oktatást!” – fogalmaztak közleményükben.
A szakszervezetek a deficitcsökkentő intézkedésekről szóló 2025/141-es törvény hatályon kívül helyezését követelik, valamint Daniel David oktatási miniszter lemondását.
A tiltakozó akciók jövő héten folytatódnak: szeptember 3-án, szerdán újabb sztrájkőrséget tartanak a minisztériumnál, szeptember 3–5. között pedig naponta a kormánypalota elé vonulnak. A tanévkezdés napjára, szeptember 8-ára egy nagyobb felvonulást hirdettek a kormánypalota és az elnöki hivatal között.
Támogasd a Transtelexet egy kávé árával!
Munkánkkal minden nap magyar közösségeket tartunk képben, teret adunk helyi ügyeknek, és fontos erdélyi történeteket mutatunk be — függetlenül, szabadon. Ahhoz, hogy ezt továbbra is így tehessük, rád is szükségünk van.
Támogatom