Tüntetést hirdetett hétfőre az egészségügyi dolgozókat tömörítő Sanitas szakszervezet is

Állítsd be a Transtelexet megbízható forrásnak!

A kormány által javasolt megszorító intézkedések miatt tüntetést hirdetett hétfőre, Bukarestbe az egészségügyi dolgozókat tömörítő Sanitas szakszervezet is – írja az Agerpres.

A Sanitas a Facebookon azt közölte, hogy hétfőn 11 és 13 óra között a parlament épülete mellett található Izvor parkban fognak tűntetni a közszféra más szakszervezeti szövetségeivel együtt. „Tiltakozunk a tagjainkat sújtó megszorító intézkedések ellen! Ez még csak a kezdet!” – írták.

Korábban a tanügyi szakszervezetek képviselői is tüntetést hirdettek a parlament elé a kormány által javasolt deficitcsökkentő intézkedések ellen. A Tanügyi Szabad Szakszervezetek Szövetségének (FSLI) elnöke, Simion Hancescu szerint azért vonulnak utcára, mert a kormány hétfőn fog felelősséget vállalni a képviselők és szenátorok előtt az intézkedéseket előíró tervezetért. Ugyanakkor azt nyilatkozta, nagyon valószínű, hogy szeptember 8-án a tanévnyitót az utcákon fogják tartani.

Hasonlóról beszélt Marius Nistor, a Spiru Haret Szakszervezeti Szövetség elnöke szerint szeptember elsejétől további tiltakozó akciókról fognak egyeztetni a szakszervezeti tagokkal, és nem zárják ki az általános sztrájk kirobbantásának lehetőségét sem. Az Alfa Kartell szakszervezeti tömb vezetője, Bogdan Hossu pénteken bejelentette, hogy elindították az aláírásgyűjtést egy országos sztrájk megszervezésére.

Támogasd a Transtelexet egy kávé árával!

Munkánkkal minden nap magyar közösségeket tartunk képben, teret adunk helyi ügyeknek, és fontos erdélyi történeteket mutatunk be — függetlenül, szabadon. Ahhoz, hogy ezt továbbra is így tehessük, rád is szükségünk van.

Támogatom
Állítsd be a Transtelexet megbízható forrásnak!
Kövess minket Facebookon is!