Ismét F-16-osokat riasztott a román hadsereg az orosz dróntámadások miatt

Állítsd be a Transtelexet megbízható forrásnak!

Szerda hajnalban ismét orosz dróntámadás érte az ukrán civil infrastruktúrát és folyami kikötőket a román határ közelében – közölte a védelmi minisztérium az Agerpres hírügynökséggel. A román légierő két F-16-os vadászgépet küldött a térségbe, hogy megfigyelje a román légteret.

A tárca szerint a hadsereg a katasztrófavédelem RO-Alert rendszerén keresztül figyelmeztette a Tulcea megyei lakosságot a drónok, illetve darabjaik esetleges becsapódására. A védelmi minisztérium határozottan elítélte az ukrajnai civil infrastruktúra ellen irányuló „indokolatlan és a nemzetközi jogot sértő” orosz légicsapásokat.

Támogasd a Transtelexet egy kávé árával!

Munkánkkal minden nap magyar közösségeket tartunk képben, teret adunk helyi ügyeknek, és fontos erdélyi történeteket mutatunk be — függetlenül, szabadon. Ahhoz, hogy ezt továbbra is így tehessük, rád is szükségünk van.

Támogatom
Állítsd be a Transtelexet megbízható forrásnak!
Kövess minket Facebookon is!