Hatósági felügyelet alá helyezték a több Temes megyei iskolát megkárosító könyvelőnőt
Hatvan napra hatósági felügyelet alá helyezték kedden azt a könyvelőnőt, aki összesen több mint kétmillió lejt tulajdonított el több Temes megyei vidéki iskolától, amelyeknek dolgozott.
A Temes megyei ügyészség közleménye szerint a nő 2019 márciusa és 2024 februárja között több Temes megyei iskola pénzügyi ügyintézőjeként hamisított okiratok felhasználásával a fizetésén felül 413.407 lejt utalt át az iskolák bankszámláiról a saját számláira, illetve 1.446.392 lejt vett fel készpénzben a kincstártól. A könyvelőnő ellen büntetőeljárás indult különösen súlyos következményekkel járó sikkasztás, hivatalos okiratok hamisítása és hamisított okirat tudatos felhasználásának gyanújával.
Támogasd a Transtelexet egy kávé árával!
Munkánkkal minden nap magyar közösségeket tartunk képben, teret adunk helyi ügyeknek, és fontos erdélyi történeteket mutatunk be — függetlenül, szabadon. Ahhoz, hogy ezt továbbra is így tehessük, rád is szükségünk van.
Támogatom