Ilie Bolojan: Románia választott. Gratulálok, Nicușor Dan!
Ilie Bolojan hétfő reggel a Facebook-oldalán gratulált Nicuşor Dannak az elnökválasztási győzelméhez.
Az ügyvivő államfő köszönetet mondott a választóknak a magas részvételért és a hatóságoknak a második forduló zökkenőmentes lebonyolításáért. 'Köszönjük, Románia!' – zárta bejegyzését Bolojan.
Mint ismeretes, Nicuşor Dan megválasztásával Bolojannak van a legnagyobb esélye a miniszterelnöki tisztségre, mert a független elnökjelölt korábban azt nyilatkozta, hogy őt bízná meg kormányalakítással
Az elnökválasztás második fordulójának nem hivatalos végeredménye szerint Nicușor Dan független jelölt a szavazatok 53,60 százalékát (6.168.642 voks) szerezte meg az elnökválasztás második fordulójában – közölte hétfő reggel az Agerpres az Állandó Választási Hatóság adatai nyomán. Az AUR jelöltje, George Simion 5.339.053 szavazatot kapott, ami 46,40 százalékos támogatottságot jelent. A második fordulóban több mint 11,6 millió román állampolgár szavazott.
Támogasd a Transtelexet egy kávé árával!
Munkánkkal minden nap magyar közösségeket tartunk képben, teret adunk helyi ügyeknek, és fontos erdélyi történeteket mutatunk be — függetlenül, szabadon. Ahhoz, hogy ezt továbbra is így tehessük, rád is szükségünk van.
Támogatom