Üresen maradt a PSD székháza az exit-pollok estéjén

Állítsd be a Transtelexet megbízható forrásnak!

Szokatlan csend és üresség fogadta vasárnap este azokat, akik a Szociáldemokrata Párt (PSD) bukaresti központja felé vették az irányt. A Kiseleff sugárúti székház fényei égtek ugyan, de politikusok nem voltak jelen, nyilatkozatot senki sem adott, írja a Hotnews.

Ez volt az első alkalom az elmúlt 35 évben, hogy a PSD nem volt saját jelöltje az elnökválasztás második fordulójában, és a kampány során sem álltak nyíltan egyik jelölt – sem Nicușor Dan, sem George Simion – mellé.

A párt vezetői úgy döntöttek, nem jelennek meg a székházban az exit-poll eredmények kihirdetésekor, ezzel is jelezve kivonulásukat az idei elnökválasztás végjátékából. Az épület kívülről teljesen elhagyatott benyomást keltett – ez ritka látvány a román politikai élet eddig legerősebb pártjának központjában.

Támogasd a Transtelexet egy kávé árával!

Munkánkkal minden nap magyar közösségeket tartunk képben, teret adunk helyi ügyeknek, és fontos erdélyi történeteket mutatunk be — függetlenül, szabadon. Ahhoz, hogy ezt továbbra is így tehessük, rád is szükségünk van.

Támogatom
Állítsd be a Transtelexet megbízható forrásnak!
Kövess minket Facebookon is!