Sajtóforrások: a PSD egyik jelöltet sem támogatja az elnökválasztás második fordulójában
A PSD vezetői hétfőn úgy döntöttek, hogy a párt egyik jelöltet sem támogatja az elnökválasztás második fordulójában, amelyben a szélsőséges AUR elnöke, George Simion és Bukarest főpolgármestere, Nicușor Dan csap össze – közölték politikai források a G4Mediával.
Korábban a Victor Negrescu, az Európai Parlament PSD-s alelnöke arról írt a Facebookon, hogy ugyan mindkét versenyben maradt jelölt kritizálta a pártot, de egyiküket sokkal veszélyesebbnek tartja Románia és a szociáldemokrácia jövője szempontjából. Az EP-képviselő azt nem említette, hogy kit tart „sokkal veszélyesebb” jelöltnek.
A PNL sajtóforrások szerint már megszavazta, hogy Nicușor Dant fogja támogatni, Kelemen Hunor bejelentése szerint az RMDSZ is úgy döntött, hogy félretesz minden ellenérvet, és a főpolgármester mellé áll. Az USR szintén arról nyilatkozott, hogy Nicușor Dant támogatja az elnökválasztások második fordulójában.
George Simion nagy fölénnyel, 40,96%-kal nyerte az elnökválasztás első fordulóját , őt követte Nicușor Dan (20,99%), aki szoros versenyben előzte meg a kormánykoalíció jelöltjét, Crin Antonescut (20,07%). AUR elnöke 3,86 millió szavazatot kapott, többet, mint amennyit ő és Călin Georgescu együtt szerzett a 2024-es elnökválasztás érvénytelenített első fordulójában. Simion a diaszpórában volt különösen erős, ott a szavazatok több mint 60 százalékát megszerezte.
Támogasd a Transtelexet egy kávé árával!
Munkánkkal minden nap magyar közösségeket tartunk képben, teret adunk helyi ügyeknek, és fontos erdélyi történeteket mutatunk be — függetlenül, szabadon. Ahhoz, hogy ezt továbbra is így tehessük, rád is szükségünk van.
Támogatom