Nicușor Dan: Nehéz lesz küzdelem a második fordulóban az izolacionista jelölttel
Nehéz küzdelemre számít Nicușor Dan független jelölt az elnökválasztás második fordulójában, amelyben a Románok Egyesüléséért Szövetség (AUR) jelöltjével, George Simionnal kell megmérkőznie, írja az Agerpres.
A kampányközpontjában nyilatkozó bukaresti főpolgármester hétfő hajnalban elmondta, hogy a második forduló nem személyek közötti vitáról fog szólni, hanem a Nyugat-barát és a Nyugat-ellenes tábor összecsapása lesz. A politikus George Simiont izolacionista jelöltnek nevezte.
„A mi feladatunk meggyőzni a romániaiakat arról, hogy Romániának Nyugat-barát irányra van szüksége, és erre fog összpontosítani a kampányunk a következő két hétben. Felkérem az összes választót, hogy vegyen részt ebben a küzdelemben. Bízom abban, hogy győzni fogunk, és Románia a nyugati irányba fog elmozdulni” – nyilatkozta Nicușor Dan, miután az elnökválasztás részleges eredményei szerint a második helyre lépett a jelöltek rangsorában.

A bukaresti főpolgármester köszönetet mondott a támogatóinak, különösen a Moldovai Köztársaságban élő választóknak, akiknek több mint a fele rá szavazott.
A jelölt kampányközpontjában megjelent a Mentsétek meg Romániát Szövetség (USR) több vezető politikusa, köztük Dan Barna és Dominic Fritz, akik gratuláltak Nicușor Dannak.
Friss bejegyzések
Támogasd a Transtelexet egy kávé árával!
Munkánkkal minden nap magyar közösségeket tartunk képben, teret adunk helyi ügyeknek, és fontos erdélyi történeteket mutatunk be — függetlenül, szabadon. Ahhoz, hogy ezt továbbra is így tehessük, rád is szükségünk van.
Támogatom