Lemondott Lasconi az USR elnöki tisztségéről
Elena Lasconi hétfőn bejelentette, hogy lemond a Mentsétek meg Romániát Szövetség (USR) elnöki tisztségéről a vasárnapi elnökválasztás első fordulója után.
„Úgy érzem, hogy most ez a helyes, természetes és jó lépés. Lemondok nyugodt szívvel, mert az elmúlt évben mindent megtettem annak érdekében, hogy Románia jobban legyen” – mondta a politikus.
Megköszönte az eddigi támogatást, hálás azoknak, akik hittek benne. Azt mondta, azért lett politikus, hogy máshogy, bátran és őszintén csinálja a dolgokat. Hozzátette, mindenki tudja, hogy nem volt tökéletes, de soha nem mondott le a jóhiszeműségéről. Megerősítette elkötelezettségét a párt alapértékei mellett, továbbra is támogatja a korrupció elleni küzdelmet és egy igazságos, modern Románia építését. Továbbra is aktívan részt vesz majd a közéletben, folytatni fogja a régi politikai osztály leváltására való törekvést és a közszolgálat iránti elkötelezettségét
„Számíthattok rám, hogy ugyanúgy eltökélt maradok abban, hogy segítsek minden olyan lépésben, amely elvezet bennünket ennek a romlott rendszernek a leépítéséhez. Remélem, hogy ti is osztoztok a reményben, hogy együtt sikerül elérnünk, hogy az országunk megkapja, amit megérdemel: egy jobb jövőt, Nyugat felé, korrupció nélkül” – mondta a politikus.
Lasconi a majdnem végleges eredmények szerint a szavazatok 2,68 százalékát szerezte meg az első választási fordulóban. A kétszeres jelöltet bemutató portrénk itt olvasható.
Támogasd a Transtelexet egy kávé árával!
Munkánkkal minden nap magyar közösségeket tartunk képben, teret adunk helyi ügyeknek, és fontos erdélyi történeteket mutatunk be — függetlenül, szabadon. Ahhoz, hogy ezt továbbra is így tehessük, rád is szükségünk van.
Támogatom