Leváltották Arad megye magyar prefektusát

Állítsd be a Transtelexet megbízható forrásnak!

Csütörtökön a kormány leváltotta tisztségéből Tóth Csabát, Arad megye RMDSZ-es prefektusát, számol be a Krónika. Helyét Mihai Pașca, az igazságügyi minisztérium eddigi államtitkára veszi át, akit a Nemzeti Liberális Párt (PNL) javasolt a funkcióba. Tóth Csaba alprefektus marad.

A hírt a leköszönő prefektus megerősítette a lapnak. Innen tudni azt is, hogy az új prefektus pénteken teszi le az esküt. Arad megye prefektúrájának másik alprefektusi tisztségét Marius Mircea Sulincean látja el, a Szociáldemokrata Párt (PSD) részéről.

A döntés hátterében az áll, hogy a kormánykoalíció megállapodott abban, hogy minden megyében az a párt javasolhat prefektust, amelynek a jelöltje a megyei tanácselnöki tisztséget is elnyerte. „A koalíció két nagy pártja lenyomta a torkunkon (a prefektus cserét – szerk. megj.). Ez nem minősíti senkinek a munkáját, ez egyszerűen politikai döntés: eltelt egy parlamenti ciklus, új törvényhozás, új kormány van. Örvendünk, hogy négy évig volt prefektusunk, aki közmegelégedésre végezte a munkáját” – fogalmazott korábban a Krónikának Faragó Péter, az RMDSZ megyei szervezetének elnöke.

Támogasd a Transtelexet egy kávé árával!

Munkánkkal minden nap magyar közösségeket tartunk képben, teret adunk helyi ügyeknek, és fontos erdélyi történeteket mutatunk be — függetlenül, szabadon. Ahhoz, hogy ezt továbbra is így tehessük, rád is szükségünk van.

Támogatom
Állítsd be a Transtelexet megbízható forrásnak!
Kövess minket Facebookon is!