Az AUR válságtanácskozást tart Georgescu kizárása után
Az AUR vezetősége rendkívüli ülést hívott össze este kilenc órára, miután az alkotmánybíróság egyhangúlag elutasította Călin Georgescu fellebbezését, így véglegessé vált, hogy nem indulhat a májusi elnökválasztáson. A pártvezetés azt vitatja meg, milyen stratégiát kövessenek a kialakult helyzetben. Korábban felröppentek hírek, hogy ha Georgescut kizárják, George Simion maga léphet be a versenybe.
Gigi Becali szerint Simion már eldöntötte, hogy indul, és Georgescu is támogatni fogja. A kérdés az, hogy sikerül-e időben összegyűjtenie a szükséges aláírásokat, mivel eddig nem számolt azzal, hogy maga is jelölt lehet. Az AUR számára kritikus pillanat, hiszen ha Simion nem tud elindulni, komoly politikai vákuum alakulhat ki a párton belül.
Friss bejegyzések
Támogasd a Transtelexet egy kávé árával!
Munkánkkal minden nap magyar közösségeket tartunk képben, teret adunk helyi ügyeknek, és fontos erdélyi történeteket mutatunk be — függetlenül, szabadon. Ahhoz, hogy ezt továbbra is így tehessük, rád is szükségünk van.
Támogatom