Becali bejelentette, ha Simion nem indul az elnökválasztáson, akkor megpróbálkozik ő

Állítsd be a Transtelexet megbízható forrásnak!

George Becali, az AUR parlamenti képviselője pénteken bejelentette, hogy ha a párt nem állít saját jelöltet, és George Simion nem indul az elnökválasztáson, akkor ő függetlenként jelölteti magát.

„Ha az AUR nem állít jelöltet, és Simion sem indul, akkor függetlenként fogok indulni” – mondta Becali az Antena 3-nak.

Arra a kérdésre, hogy beszélt-e erről Simionnal, Becali azt válaszolta, hogy nem, mert biztos abban, hogy a pártelnök indulni fog. Hozzátette, hogy neki személyesen nincs szüksége erre a jelöltségre, de így akarja nyomás alá helyezni Simiont, hogy vállalja a megmérettetést.

Az országért aggódó politikus-üzletember továbbá kijelentette, hogy nem szeretné, ha Călin Georgescu elindulna a májusi választáson, mert szerinte veszélyt jelenthet. „Remélem, hogy Isten megvéd minket, és nem engedik indulni, mert ez az ember veszélyes Romániára nézve” – mondta a politikus.

Becali volt az, aki az érvénytelenített választások előtti kampányban előállt a hírrel, hogy a PSD és az AUR között létrejött egy egyezség, amely szerint Simion kapna a szociáldemokraták szavazataiból azért, hogy Ciolacunak ő legyen az ellenfele a második fordulóban. Mint utólag kiderült, kissé elszámolták magukat.

Támogasd a Transtelexet egy kávé árával!

Munkánkkal minden nap magyar közösségeket tartunk képben, teret adunk helyi ügyeknek, és fontos erdélyi történeteket mutatunk be — függetlenül, szabadon. Ahhoz, hogy ezt továbbra is így tehessük, rád is szükségünk van.

Támogatom
Állítsd be a Transtelexet megbízható forrásnak!
Kövess minket Facebookon is!