Tartalékba helyezték a korrupcióval gyanúsított tábornokot
Ilie Bolojan ügyvivő államfő hétfőn aláírta a Cătălin Zisu tábornok tartalékba helyezéséről szóló elnöki dekrétumot, írja az Agerpres.
A hadsereg logisztikai parancsnokságának vezetőjét péntek este egymillió lej óvadék ellenében hatósági felügyelet alá helyezték a korrupcióellenes ügyészek. A fejleményekről itt számoltunk be.
A DNA szombati közleménye szerint a tábornok ellen folytatólagosan elkövetett, különösen súlyos következményekkel járó hivatali visszaélés gyanújával vizsgálódnak. A védelmi minisztérium szombaton kezdeményezte az elnöki hivatalnál Cătălin Zisu tartalékba helyezését.
A korrupcióellenes ügyészek szerint 2022 novembere és 2023 decembere között Cătălin Zisu a hadsereg logisztikai parancsnokságának vezetőjeként Lucian Amorăriței közbenjárásával tudatosan jóváhagyta fiktív munkálatokról szóló számlák kifizetését is a bukaresti katonai temető bővítését végző Garden Center Grup számára. A DNA szerint a gyanúsítottak közel 12 millió lejjel károsították meg a parancsnokságot.
Támogasd a Transtelexet egy kávé árával!
Munkánkkal minden nap magyar közösségeket tartunk képben, teret adunk helyi ügyeknek, és fontos erdélyi történeteket mutatunk be — függetlenül, szabadon. Ahhoz, hogy ezt továbbra is így tehessük, rád is szükségünk van.
Támogatom