Hivatalos: csütörtöktől Ilie Bolojan az ügyvivő államfő

Az alkotmánybíróság kedden megállapította az államelnöki tisztség megüresedését, és úgy határozott, hogy február 12-étől Ilie Bolojan szenátusi elnök lássa el ügyvivőként az államfői teendőket – írja az Agerpres.
A testület határozata szerint az alkotmánybírák megállapították, hogy 2025. február 12-én Klaus Iohannis lemondása nyomán megüresedik az államelnöki tisztség, ami indokolttá teszi azt, hogy egy ügyvivő államfő vegye át a helyét.
Az alkotmány 98. cikkének első bekezdése értelmében a szenátusi elnök, Ilie-Gavril Bolojan veszi át az ügyvivő államfői tisztséget február 12-én – állapították meg a bírák. Az alkotmánybíróság határozatát elküldik a parlamentnek és a kormánynak, majd megjelenik a Hivatalos Közlönyben.
Klaus Iohannis hétfőn jelentette be a Cotroceni-palotában tartott rendkívüli sajtónyilatkozatában, hogy február 12-ei hatállyal lemond államelnöki tisztségéből.
Támogasd a Transtelexet egy kávé árával!
Munkánkkal minden nap magyar közösségeket tartunk képben, teret adunk helyi ügyeknek, és fontos erdélyi történeteket mutatunk be — függetlenül, szabadon. Ahhoz, hogy ezt továbbra is így tehessük, rád is szükségünk van.
Támogatom