Rágyújtott egy frissen műtött beteg, ez okozta a tüzet a csíkszeredai kórházban

Állítsd be a Transtelexet megbízható forrásnak!

Mint írtuk, tűz ütött ki csütörtök hajnalban a csíkszeredai megyei sürgősségi kórház sebészeti osztályának egyik kórtermében. Az egészségügyi személyzet kimenekített hat beteget, majd eloltották a lángokat.

A Székelyhon beszámolója szerint a kórház később beszámolt az eset részleteiről, amiből kiderült, hogy a sebészeti osztály egyik kórtermében, éjszaka fél kettőkor egy 62 éves, frissen műtött beteg rágyújtott egy cigarettára. Ennek következtében pedig a páciens orrába helyezett oxigénvezeték lángra kapott, emiatt meggyúlt és kissé megégett az ágy matraca, illetve megperzselődött az éjjeliszekrény.

Az asszisztenseket egy beteg riasztotta, akik eloltották a tüzet, elzárták az oxigént és evakuálták a betegeket a kórteremből. A portál szerint a cigarettázó páciens nem sérült meg, és jelentős anyagi kár sem keletkezett.

Támogasd a Transtelexet egy kávé árával!

Munkánkkal minden nap magyar közösségeket tartunk képben, teret adunk helyi ügyeknek, és fontos erdélyi történeteket mutatunk be — függetlenül, szabadon. Ahhoz, hogy ezt továbbra is így tehessük, rád is szükségünk van.

Támogatom
Állítsd be a Transtelexet megbízható forrásnak!
Kövess minket Facebookon is!